Klimatyzacja

Klimatyzacja w domu, biurze lub mieszkaniu, to nie tylko przyjemne, chłodne powietrze w upalne dni. To przede wszystkim czyste i zdrowe powietrze. Niegdyś uważana za projekt luksusowy, który mogliśmy zobaczyć wyłącznie w dużych biurach lub galeriach handlowych, dziś staje się elementem niezbędnym podczas budowy lub modernizacji budynku. Przystępne ceny oraz szeroki wybór urządzeń sprawiają, że klimatyzacja staje się niezwykle popularnym rozwiązaniem, będąc szczególnie przydatnym urządzeniem w domach, w których znajdują się dzieci i alergicy, mając zbawienny wpływ na ich zdrowie.

fot. pixabaycom | cc0

Idealna klimatyzacja to 3 podstawowe warunki:

• cicha i bezawaryjna praca
• energooszczędność
• komfortowe użytkowanie — nawiewu chłodnego oraz grzania powietrza

Rodzaje klimatyzatorów, dostępne w naszej ofercie:

• klimatyzatory ścienne — najprostsze i najpopularniejsze rozwiązanie, to klimatyzatory ścienne typu split. Takie rozwiązanie polega na zamontowaniu części wewnętrznej na ścianie wybranej przez inwestora, a zewnętrznej przeważnie na balkonie. Jeżeli nie ma takiej możliwości, można klimatyzator zamontować na dachu lub w piwnicy.
• klimatyzatory podłogowe — zwane inaczej konsolą, są montowane na przykład obok kaloryfera, gdy nie ma możliwości montażu klimatyzatora ściennego. Chłodne powietrze wydostaje się górą, a ciepłe dołem urządzenia, zapewniając najwyższy komfort użytkowania.
• klimatyzatory kasetonowe — jest to rodzaj klimatyzatora, montowany na suficie. Można się zatem zdecydować na takie rozwiązanie, montując na przykład sufit podwieszany. Strumień powietrza z kasety rozchodzi się na 4 strony. Jest to rozwiązanie dające najlepsze efekty.
• klimatyzatory kanałowe — rozwiązanie dla domu bądź mieszkania, w przypadku, gdy chcemy mieć nawiew z sufitu lub ściany, nie mając miejsca na montaż klimatyzatora ściennego. Powietrze rozprowadzane jest kanałami do pomieszczenia, a wylot zakończony jest kratką. Kratki dostępne są w naszym katalogu.
• klimatyzacja multi split — to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą mieć klimatyzację w kilku pomieszczeniach w swoim domu. Jedno urządzenie zewnętrze rozprowadza klimatyzowane powietrze po kilku, oddzielnych pomieszczeniach. Do wyboru są klimatyzatory ścienne, kasetonowe, kanałowe i konsole.

Jak wybrać klimatyzację idealną?

Podczas wyboru klimatyzacji do domu należy kierować się przede wszystkim własnym komfortem. Najważniejsze jest, by klimatyzacja działała cicho i nie przeszkadzała na przykład podczas snu oraz energooszczędność, tak, by działająca często klimatyzacja nie zżerała ogromnych ilości prądu. Bardzo ważne jest serwisowanie klimatyzacji oraz gwarancja producenta i ekipy montującej, która najczęściej oferuje również jej serwisowanie. Najlepiej, gdy decydujemy się na kompleksową usługę w jednej firmie.